نقد بازیResident Evil

داستان این بازی اینگونه است که دنیا به علت انتشار ویروس ناشناسی که محصول آزمایشگاهی چندین کشور ابرقدرت است، دچار فاجعه ای انسانی شده و انسان ها به مردگانی متحرک تغییر ماهیت داده اند.

اما در این بین، دانشمندان سازنده ویروس موفق شده اند تا در آزمایشگاه های مخفی خود در کشور اسپانیا، با خلق نوع پیشرفته ای از این ویروس، گونه ای جدید از سربازان ژنتیکی را به وجود آورند و آن را در اختیار فرقه ای از افراطیون مذهبی اسپانیایی قرار دهند.

رهبران این فرقه به منظور تحت فشار قرار دادن دولت آمریکا برای توجه به خواسته های آن ها، دختر رئیس جمهور را می ربایند و اقدام به اخاذی می کنند. دولت آمریکا برای یافتن دختر رئیس جمهور و نفوذ به این فرقه، لیان اسکات کندی (Leon S. Kennedy)، محافظ مخصوص رئیس جمهور را به اسپانیا می فرستد و لیان با این گروه درگیر می شود…

در این بازی برای دری که به اتاق شکنجه فرقه باز می شود، از درب مسجد النبی استفاده شده است.

در سری پنجم این بازی درون اتاق یکی از روئسای گروه تروریستی، چندین جلد کتاب قرآن را می توان مشاهده نمود.

 نقد بازی

عدد 33، یکی از پرکاربردترین اعداد فراماسون ها است که آنرا در بازی رزیدنت ایول 6 نیز به کرات می توانید مشاهده کنید:

نقد بازی

تیتراژ ابتدایی بازی رزیدنت ایول 6 و اشاره غیر مستقیم به خورشید و ماری که بر بالای سر خدای خورشید مصریان، یعنی هوروس قرار دارد. هوروس یکی از نماد های شیطان است. جالب است این کادربندی در لحظه نشان دادن نام کارگردان به اوج خود می رسد!

نقد بازی

تهیه و تنظیم:محمدصادق حامدی

/ 2 نظر / 5 بازدید
m

دقت کردین:هر بلا و معجزه و فرود ادم فضایی همیشه تو امریکاست. و هر ادم بدی مسلمان .عجب ادمای ...

حامد **

مرگ بر امریکا. بابا دست از سر ما یردارید دیگه!!!! از اول انقلاب داشتن کرم میریختند. دیگه حوصله منو سر بردید. ببین امریکا . تو مدرسه به ما میگن سرهنگ . به قول خودشون هم چین بهت حمله میکنم نفهمی از کجا خوردی[عصبانی][عصبانی][عصبانی][شیطان][شیطان][شیطان]