شب های فاطمیه دوم(شب های بی مادری...)

مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) به مدت پنج شب در حسینیه شهید فلاح عباسی با سخنرانی آیت الله دکتر ترابی برگزار شد. ایشان دراین چند شب به بررسی فضائل حضرت زهرا (س) از دیدگاه های مختلف پرداختند:

«روانشناسان می گویند که انسان ها پنج نوع هوش دارند:هوش ذهنی و فکری ، هوش هیجانی ، هوش جسمی ، هوش فرهنگی و هوش معنوی.خداوند هیچ انسانی را در کره ی زمین بی استعداد نیافریده است. هرکسی استعدادی دارد و هوشی.اما بعضی از انسان ها همه ی این استعدادها و هوش ها را دارند ، حضرت زهرا (س) یکی از آن هاست.

هر انسانی در یکی از این سه مرحله زندگی می کند:1- مرحله ی داشتن(مرحله ی کودکی. و هر انسانی که در این مرحله هست هنوز کودک است. در این مرحله انسان دوست دارد که همه جیزرا داشته باشد.پول،مال،خانه و...) 2- مرحله ی بودن(خیلی از انسان ها از مرحله ی داشتن گذشته اند اما در مرحله ی بودن هنوز هستند.دوست دارند مثل مثلا فلان کس شوند.البته در این مرحله این مهم است که انسان دوست دارد مثل چه کسی شود.روزی شهید مطهری از پسرشان پرسیدند:دوست داری مثل چه کسی شوی؟ گفتند: مثل تو می خواهم شوم.ایشان پاسخ دادند:من که کی خواستم مثل پیغمبر بشوم شدم این.حالا تو که می خواهی مثل من بشی، دیگر هیچی نمیشی.)3- اما بعضی ها هستند که ازاین دو محله گذشته ان و به کمال رسیده اند. دیگر غنی هستند.دیگر دوست ندارند مثل کسی شوند و چیزی داشته باشند.حضرت زهرا (س) یکی از آن هاست.

مقام معظم رهبری:فاطمه ی زهرا(س) معمای ناگشوده ی ذهن بشر است.

.

.

در شب آخر هم دسته ی عزاداری یاران به سمت خواهر امام حرکت کرد...

دسته ی عزاداری یاران

/ 3 نظر / 8 بازدید
حامد

اقای صفری خودت به خوت میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ /( سخنگوی ویلاگ)