نقد بازی Prince of Persia

نکته قابل توجه دیگر این است که در بازی‌نامه اصلی، محل ورودی به شهر اجنه درست زیر مکانی قرار دارد که مقبره سلیمان در آنجاست، و بر روی دیواره و مقبره سلیمان‌، ظاهراً نوشته‌هایی با خط میخی حکاکی شده است. بر اساس منابع تاریخی، مرکز حکومت حضرت سلیمان در شهر بیت‌المقدس و یا اورشلیم قرار دارد و این در حالی است که سندی دال بر وجود مجسمه‌های هخامنشی یا خط میخی در این محل وجود ندارد. از این رو، یا سازندگان بازی می‌خواهند نشان دهند که آثار باستانی دوران هخامنشی مربوط به ایرانیان نیست و یا این که برخی آثار را به ایرانیان نسبت دهند.

نقد بازی

در بازی Prince of Persia 4 شخصیت کنترل شونده مدام از ارتفاع سقوط کرده یا در خطر مرگباری می افتد که شاهزاده خانوم " الیکا " با جادو ( به گفته ی همین شخصیت ها در بازی) او را با گرفتن دست راستش
نجات می دهد .

نقد بازی 

روی دست راست الیکا تک چشم وجود دارد . که وقتی دست شما را میگیرد از روبه رو دیده میشود و چشم دست راست ، سمت چپ می افتد.

نقد بازی 

عکس زیر مربوط به قسمتی از بازی شاهزاده پارسی 3 هست یک جایی شبیه فاضلاب که هیولا هایی با تبر به مقابله با پرنس می شتابند. متنی شبیه به این دربازی مگر در فاضلاب ندیدم. این نوشته ها شبیه آیات قرآن نیست؟

نقد بازی 

در نسخه Prince of Persia 2008 هم از نام فاطمه زهرا بارها و بارها در لوگوی بازی استفاده شده است.

این هم الگوی قرار گرفتن یک دست بالا و یک دست پایین در شخصیت دارک پرنس که در عکس بز بافومت دیده میشود.

     نقد بازینقد بازی

پس از پایان این توضیحات باید بگویم این بازی در سال 2009 به عنوان پر فروش ترین بازی سال انتخاب شد.

تهیه و تنظیم:محمد صادق حامدی

/ 3 نظر / 356 بازدید
آرمین

با تشکر از اینکه موجبات خنده و شادی ما را فراهم میکنید. اولا کف دست الیکا هیچ وقت و هیچ وقت نشون داده نمیشه. فقط پشت دستشو میبینی. دوما اگر تونستی یک خط از اون کتیبه رو بخونی و با آیه قرآن مچ کنی حرف شما قبول. یه سری نوشته در هم برهمه. و تو ورژن 2008 کاراکتری به نام زهرا وجود نداره، من که تمومش کردم هیچ جا از بازی نبود. اون الگو هم که جدی جدی خنده داره. راستی من الان یک دستمو بردم بالا و کله مو خاروندم و دست دیگه م پایین روی کیبرد بود. شیطان پرست شدم آیا؟ :( اوه اوه یه چیز بدتر! من دو تا چشم رو سرم دارم! یعنی فراماسونم؟

علی

در اینکه غربی ها همیشه خواستار تخریب ایران کهن و اسلام اند هیچ شکی نست نمونش فیلم 300 .حالا آقا آرمین شما هر چقدر میخوای لج بازی کن نمیشه که این همه نماد و .... توی هزار تا فیلم و بازی به صورت اتفاقی دور هم جمع شده باشن............

امیر

ولی واقعا سری بازی های prince of persia هیچ گونه نماد ضد ایرانی و ضد اسلامی درآن وجود نداره.