LETTER4U
من را محبوب کنید
در راستای نشر فرهنگ اسلامی هرگونه استفاده ی تجاری از مطالب وبلاگ مورد رضایت ماست...به امید این که مقدمه سازان ظهورش باشیم...اللهم احفظ امامنا سید علی خامنه ای...یا حق...

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
ساعت فلش مذهبی

گزارش هیئت پایگاه شهید نواب20\4\92

طبق روال هفتگی ، هیئت قبل از اذان با جمع خوانی قرآن کریم آغاز شد. در ادامه مجری برنامه ضمن بیان احکام شخص روزه دار و ... از حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا جعفری جهت ایراد سخنرانی دعوت کردند. به بخشی از سخنان ایشان در زیر اشاره شده است:

هیئت پایگاه شهید نواب

ادامه ی گزارش هیئت را در ادامه ی مطلب بخوانید...


قرآن دو نوع نزول دارد ، یکی نزول دفعی و یکی تدریجی.

از سن 40 سالگی تا سن 62 سالگی مرتب قرآن به پیامبر(ص) نازل می شد ، به این  تدریجی گویند . در شب قرآن یک جا بر قلب پاک و مقدس پیامبر(ص) نازل می شود که به آن دفعی گویند.

چرا بعضی ها نماز نمی خوانند؟چون لذت عبادت را نمی دانند.

اگر می خواهید لذت و صفایی داشته باشید(روزه بگیرید)همین ها به دردتان می خورَد.

رسول اکرم(ص):«روزه بگیرید تا تندرست باشید.» (چرا؟) چون بیشتر دستگاه های بدن استراحت می کند.

کسانی که نمی توانند روزه بگیرند و شرایط روزه گرفتن را ندارند ، اعمال دیگر را انجام دهند در ماه مبارک رمضان(نماز بخوانند ، قرآن تلاوت کنند ،دعا و استغفار کنند و...)

مسجد کوفه دری دارد به نام ثُعبان(اژدها). امیرالمؤمنین(ع) در منبر نشسته بودند ، اژدهایی از این در آمد و به سرعت به سمت آقا رفت ، جمعیت وحشت زده بلند شد و ترسید.حضرت فرمودند:نترسید ، با من کار دارد . از پله (های منبر) یکی یکی رفت بالا و در گوش حضرت حرف هایی گفت و حضرت هم صحبت هایی با او کردند و بعد رفت.معاویه آمد کوفه و قضیه را فهمید.گفت من یک فیل می بندم تا قضیه اژدها فراموش شود!

بعد از سخنرانی ، زیارت عاشورا و سپس مداحی توسط آقای نجفی انجام شد.نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا جعفری اقامه و سپس طبق رسم هر ساله پایگاه سفره ی افطاری ماه مبارک رمضان بر پا شد.

هیئت پایگاه شهید نواب

هیئت پایگاه شهید نواب

هیئت پایگاه شهید نواب

تهیه و تنظیم:محمد رضا صفریجهت دریافت آخرین اخبار ، مطالب وبلاگ و اطلائیه ها و... عضو خبرنامه ی ما شوید. جهت عضویت لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مرکز اسلامی هامبورگ

RSS