LETTER4U
من را محبوب کنید
در راستای نشر فرهنگ اسلامی هرگونه استفاده ی تجاری از مطالب وبلاگ مورد رضایت ماست...به امید این که مقدمه سازان ظهورش باشیم...اللهم احفظ امامنا سید علی خامنه ای...یا حق...

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
ساعت فلش مذهبی

نقد بازی Prince of Persia

سال پیش بود که شرکت بازی سازی یوبی سافت امتیاز بازی ناشناسی به نام Prince of Persia  را از خالق آن جردن مکنر خریداری کرد. عنوانی که بر اساس کتاب “الف للیله و لیله” یا به زبان پارسی “هزار و یک شب” نوشته شده بود. در سال 2003 بود که یوبی سافت در سبک اکشن ماجراجویی انقلابی به پا کرد و بدین گونه بود که اولین بازی از سری بازی های Prince of Persia  منتشر شد. اما تمام این کارها  برای خراب کردن وجه ی ایران باستان و نسل پارسی و ایرانی است.
در ابتدای بازی پرنس او پرشیا 5 میبینیم سربازانیکه میخواهند حمله کنند به زبان فارسی صحبت میکنند .
حتی در بخشی از بازی سربازان ایرانی را که در حال فکر کردن به غارت جواهرات هستند را به زبان فارسی ترجمه کرده اند.
نکته ی بسیار خنده دار این است که خود شاهزاده که ایرانی است به زبان انگلیسی صحبت میکند در صورتی که غول های بازی به فارسی روان حرف میزنند . در خصوص آثار باستانی و نقش‌های برجسته حکاکی‌شده بر روی سنگ نیز می‌توان گفت در ایران باستان، به ویژه در دوران هخامنشی، نقش برجسته شیر بالدار وجود دارد.

نقد بازی

ادامه ی نقد را در ادامه ی مطلب بخوانید...


نکته قابل توجه دیگر این است که در بازی‌نامه اصلی، محل ورودی به شهر اجنه درست زیر مکانی قرار دارد که مقبره سلیمان در آنجاست، و بر روی دیواره و مقبره سلیمان‌، ظاهراً نوشته‌هایی با خط میخی حکاکی شده است. بر اساس منابع تاریخی، مرکز حکومت حضرت سلیمان در شهر بیت‌المقدس و یا اورشلیم قرار دارد و این در حالی است که سندی دال بر وجود مجسمه‌های هخامنشی یا خط میخی در این محل وجود ندارد. از این رو، یا سازندگان بازی می‌خواهند نشان دهند که آثار باستانی دوران هخامنشی مربوط به ایرانیان نیست و یا این که برخی آثار را به ایرانیان نسبت دهند.

نقد بازی

در بازی Prince of Persia 4 شخصیت کنترل شونده مدام از ارتفاع سقوط کرده یا در خطر مرگباری می افتد که شاهزاده خانوم " الیکا " با جادو ( به گفته ی همین شخصیت ها در بازی) او را با گرفتن دست راستش
نجات می دهد .

نقد بازی 

روی دست راست الیکا تک چشم وجود دارد . که وقتی دست شما را میگیرد از روبه رو دیده میشود و چشم دست راست ، سمت چپ می افتد.

نقد بازی 

عکس زیر مربوط به قسمتی از بازی شاهزاده پارسی 3 هست یک جایی شبیه فاضلاب که هیولا هایی با تبر به مقابله با پرنس می شتابند. متنی شبیه به این دربازی مگر در فاضلاب ندیدم. این نوشته ها شبیه آیات قرآن نیست؟

نقد بازی 

در نسخه Prince of Persia 2008 هم از نام فاطمه زهرا بارها و بارها در لوگوی بازی استفاده شده است.

این هم الگوی قرار گرفتن یک دست بالا و یک دست پایین در شخصیت دارک پرنس که در عکس بز بافومت دیده میشود.

     نقد بازینقد بازی

پس از پایان این توضیحات باید بگویم این بازی در سال 2009 به عنوان پر فروش ترین بازی سال انتخاب شد.

تهیه و تنظیم:محمد صادق حامدیجهت دریافت آخرین اخبار ، مطالب وبلاگ و اطلائیه ها و... عضو خبرنامه ی ما شوید. جهت عضویت لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مرکز اسلامی هامبورگ

RSS