LETTER4U
من را محبوب کنید
در راستای نشر فرهنگ اسلامی هرگونه استفاده ی تجاری از مطالب وبلاگ مورد رضایت ماست...به امید این که مقدمه سازان ظهورش باشیم...اللهم احفظ امامنا سید علی خامنه ای...یا حق...

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
ساعت فلش مذهبی

تیم ملی ایران نامزد بهترین‌‌ تیم سال آسیا

تیم ملی فوتبال ایران نامزد بهترین تیم فوتبال آسیا در سال 2013 شد.

لصفا برای اطلاع بیشتر از این گزارش به ادامه مطلب بروید.برچسب‌ها: ورزش
شاگردان اوکتاویو ماراتن مقابل ایتالیا را بردند

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی مقابل ایتالیا به برتری رسید و به عنوان تیم اول گروه دوم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

جهت اطلاع بیشتر از این گزارش به ادامه مطلب بروید.برچسب‌ها: ورزش
چرا ستارگان چشمک می زنند؟

چرا ستاره ها چشمک می زنند؟


در واقع جو زمین مانع عظیمی در زندگی یک ستاره شناس محسوب می شود! زیرا یکی از ویژگی های رنجش آورش این است که نور را خمیده می کند؛ پدیده ای که به نام شکست نور بارها با آن روبرو شده ایم.

در حقیقت نور با گذر از محیطی به محیط دیگر- برای مثال از آب به هوا یا عکس آن دچار شکست می شود.

حتماً تا به حال متوجه شکل خمیده ی قاشق چایخوری هنگامی که آن را وارد لیوان چای می کنید شده اید و اگر تا به حال برای ماهیگیری رفته باشید احتمالاً دریافته اید که اگر شکست نور را در نظر نگیرید با توری خالی از شام شب تان به خانه باز خواهید گشت!

 ادامه ی مقاله را در ادامه ی مطلب بخوانید...برچسب‌ها: راز آفرینش, علمی
هیئت پایگاه شهید نواب 9\8\92
 هیئت پایگاه نواب برگزار شد. مجری این هفته آقای موسی زاده بودند. ابتدا مراسم از قاری محترم آقا امیر محمد درخشانکار دعوت کردند که ما را با صوت دلنشین خود ما را به فیض اکبر برسانند. بعد از قرائت قرآن از آقای ملکی برای بیان احکام سجده واجب دعوت شد. سپس از سخنران محترم حاج آقا سمیعی دعوت کردند که بخشی از متن سخنرانی را در زیر مشاهده می کنید:
هیئت پایگاه شهید نواب
 
برای مشاهده ی ادامه ی گزارش به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...


گریه حضرت آدم(ع)

گریه حضرت آدم(ع)

وقتى که حضرت آدم (ع ) از بهشت بیرون شد از کارى که کرده بود و از فراق حوا و بهشت ، آنقدر گریه کرد، که روى صورتش دو شیار مثل جوى درست شد و اشک چشمش از آن جارى مى شد که پرنده ها از آن میآشامیدند.
و تا چهل سال این گریه ادامه داشت ، و از کرده خود پشیمان و تائب بود. و توبه کرد. خداوند متعال توبه او را پذیرفت و حضرت جبرئیل (ع ) را فرستاد که کلماتى به حضرت آدم (ع ) بیاموزد و آن کلمات همان بود که قبلا در عرش دیده بود.
حضرت جبرئیل (ع ) به او فرمود: بگو: یا حمید بحق محمد، یا عالى بحق على ، یافاطر بحق فاطمه ، یامحسن بحق الحسن و (یاذ الاحسان بحق ) الحسین منک الاحسان .
وقتى حضرت آدم (ع ) به اسم امام حسین (ع ) رسید، اشکش جارى شد و قلبش به درد آمد. فرمود:
اى برادر جبرئیل چرا در ذکر پنجمین اسم که حسین است قلبم شکست و اشکم جارى شد؟
حضرت جبرئیل فرمود: اى آدم به این فرزندت مصبتى وارد مى شود که تمام دردها و غمها و مصیبتها پیش این ناچیز است ؟ حضرت آدم (ع ) فرمود: اى برادر آن مصیبت چیست ؟ حضرت جبرئیل (ع ) واقعه کربلا را براى او مى گوید، و میفرماید: او را تشنه و غریب و بیکس و تنها و بى یار و یاور شهید مى کنند، اى آدم ؛ اگر او را در حالى که مى فرمود: واعطشاه ، واقلة ناصراه مى دیدى ... بطورى که تشنگى میان او و آسمان مثل دود حایل شده بود.... هیچکس جواب او را نمى دهد.
مگر با شمشیر و... او را مانند گوسفند از پشت سر ذبح مى کنند و مال و کاروانش را بتاراج و غارت مى برند... سر او و یارانش را شهر به شهر مى گردانند...
حضرت آدم (ع ) تا این واقعه را شیند مثل مادرى که جوانش را از دست داده بلند بلند گریه کرد.(1)

 


1- بحارالا نوار، 44، 245یازده مهدى(عج)

امام زمان(عج)

عبدالله بن عباس مى گوید:
پیامبر اسلام (صلى الله علیه و آله و سلم) فرمود: در شب معراج، هنگامى که خداوند - جل جلاله - مرا عروج داد نداى حق را شنیدم که مى فرمود: یا محمد!
- لبیک اى پروردگار بزرگ!
- آیا مى دانى ساکنان عالم بالا در چه موضوعى اختلاف نظر دارند؟
- پروردگار! نمى دانم.
- آیا هنوز وزیر، برادر و جانشینى بعد از خود از میان بنى آدم برنگزیده اى؟
- پروردگار! چه کسى را باید برگزینیم؟ تو او را براى من انتخاب کن.
- من براى تو از میان بنى آدم على را برگزیده ام.
- پروردگارا! او پسر عموى من است.(1)


1- کمال الدین، ج 2، ص 250؛ بحار الانوار، ج 51؛ ص 68 - 70.هیئت پایگاه شهید نواب(ره) 25\7\92

بسم الله الرحمن الرحیم


مجری این هفته برادر گرامی اقای  محمد حسین پورعاشور بودکه اول هیئت از آقای محمد رضا صفری دعوت کردند تا با صوت دل نشین خود مارا به فیض اکبر برسانند.بعد از خواندن حکایتی درباره محبوبیت امام هادی(ع) در مدینه و رسیدگی به امور مردم  از سخنران حاج آقا آزوش دعوت کردند که متن سخرانی به شرح زیر بود:

هیئت پایگاه شهید نواب

جهت مشاهده ی ادامه ی گزارش و عکس های بیشتر از هیئت به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...جهت دریافت آخرین اخبار ، مطالب وبلاگ و اطلائیه ها و... عضو خبرنامه ی ما شوید. جهت عضویت لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مرکز اسلامی هامبورگ

RSS