LETTER4U
من را محبوب کنید
در راستای نشر فرهنگ اسلامی هرگونه استفاده ی تجاری از مطالب وبلاگ مورد رضایت ماست...به امید این که مقدمه سازان ظهورش باشیم...اللهم احفظ امامنا سید علی خامنه ای...یا حق...

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
ساعت فلش مذهبی

اطلاعیه: خبرنامه ی وبلاگ پایگاه شهید نواب

خبرنامه ی جدید وبلاگ مؤسسه یاران سبز موعود(عج) ، پایگاه شهید نواب افتتاح شد ! جهت دریافت آخرین بروزرسانی های وبلاگ عضو خبرنامه ی ما شوید. برای عضویت می توانید از بخش خبرنامه( سمت چپ وبلاگ) استفاده کنید. دوستانی که قبلا عضو بودند تنها باید عضویت خود را در خبرنامه ی جدید تأیید کنند( از طریق ایمیلی که به آدرس ایمیل آن ها ارسال شده است).

با تشکر از همکاری شما دوستان همیشه همراه.

مدیریت وبلاگبرچسب‌ها: اطلاعیه ها
پیشگویى منجم(مجموعه چهل داستان(قسمت سوم))

پیشگویی منجم

در نهج البلاغه آمده است که امام على (ع ) وقتى تصمیم گرفتند به جنگ خوارج بروند، اشعث بن قیس که آن وقت از اصحاب بود، با عجله و شتابان جلو آمد و گفت : یا امیرالمؤمنین ، صبر کنید، عجله نکنید، براى آنکه یکى از خویشاوندان من مطلبى دارد و مى خواهد به عرض شما برساند.
حضرت فرمودند بیاید.
آمد عرض کرد: یا امیرالمؤمنین . من منجم هستم و متخصص سعد و نحس ایام . در حسابهاى خودم به اینجا رسیدم که شما اگر الآن حرکت کنید و به جنگ بروید قطعا شکست خواهید خورد و با اکثریت اصحابتان کشته خواهید شد.
حضرت در جواب فرمودند: هر کس که گفته تو را تصدیق کند. پیغمبر را تکذیب کرده است . این حرفها چیست که شما مى گویید؟...سپس به اصحاب فرمودند: بگویید به نام خدا، به خدا اعتماد و توکل کنید، حرکت کنید، علی رغم نظر منجم الآن حرکت کنید و بروید.
رفتند و بعد معلوم شد که در هیچ جنگى به اندازه این جنگ ، على (ع ) فاتح نشده است .ولادت امام رضا (ع)

ولادت امام رضا(ع)

شمع جمع شاپرکهایی رضا
ای کلید ساده مشکل گشا
آن گل زیبا گل خوشبو تویی
ای رضا جان، ضامن آهو تویی
با نگاهت چون کبوتر کن، مرا
تا بگیرم اوج، خوشحال و رها
میلاد على بن موسى الرضا، مأواى دل‏شکستگان و تکیه‏گاه درماندگان، بر دلدادگان بارگاه و حریمش مبارک باد!

جهت دریافت پیامک های ویژه ی ولادت امام رضا (ع) به تالار گفت و گو ، تالار پیامک های مناسبتی مراجعه نمایید.برچسب‌ها: اطلاعیه ها
مجموعه خاطرات شهید مطهری(قسمت اول)

شهید مطهری

زندگی نامه شهید مر تضی مطهری

 سیزدهم بهمن ماه  سال 1298 فریمان میزبان نوزادی  شد که  او را مرتضی نامیدند. سیزده  سال بعد مرتضی  طلبه  حوزه  علمیه  شد و در سال 1316 برای  ادامه  تحصیل علوم دینی  به  قم مراجعت کرد و در محضر درس اساتیدی  چون امام  خمینی  (ره)، آیت الله العظمی  بروجردی  و علامه  سید محمد حسین طباطبایی  شرکت نمود...

برای مشاهده ی ادامه ی زندگی نامه و خاطرات شهید به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...خدا کیست

خدا کیست

روزى مردى خدمت امام جعفر صادق (ع) رفت و عرض کرد: اى پسر رسول خدا خدا را برایم ثابت کن .
امام به او فرمود: آیا تا به حال مسافرت رفته اى ؟ مرد عرض کرد بله ، امام فرمود: سوار کشتى شده اى ؟ مرد گفت بله ، امام فرمود: آیا تاکنون اتفاق افتاده که کشتى شما غرق شود و کشتى دیگرى براى نجات شما موجود نباشد و تو نیز شنا بلد نباشى که بتوانى خودت را نجات دهى ؟
مرد گفت : بله ، امام فرمود: آن موقع به چه چیز امید دارى ؟ مرد عرض ‍ کرد: وقتى از همه جا مأیوس و ناامید مى شدم و مى فهمیدم که دیگر کسى نیست مرا نجات دهد ته قلبم نورى مى تابید و امیدوار مى شدم که دستى از غیب بیرون آید و مرا نجات دهد.
امام لبخندى زد و فرمود: همان نیرویى که امیدوار بودى تو را نجات دهد، در حالى که هیچ وسیله اى براى نجات تو باقى نمانده بود همان خداست که در نامیدى ها و بلاها به داد انسان مى رسد و او را نجات مى دهد.(1)


1- قلب سلیم : ج 1، ص 209 .برچسب‌ها: حکایات
مجموعه خاطرات شهید نواب(ره)(قسمت چهارم)

 مجموعه خاطرات شهید نواب

دستگیری نواب

پس از ترور رزم آرا و استعفای حسین علاء با تلاش نواب و آیت الله کاشانی ، مصدق بر مسند نخست وزیری نشست اما پس از 3 ماه ، تمام زحمات آن دو را به فراموشی سپرد و دستور بازداشت نواب را صادر نمود.

مأموران در تیرماه 1330 نواب را در خیابان ژاله (شهدا) دستگیر کردند...

جهت مشاهده ی ادامه ی خاطرات به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...وهابیت و تحریف نمادهای اسلامی

وهابیون سعودی در اقدامی عجیب، تصویر گنبد سبز مسجد النبی (ص) را از آرم معرفی شهر مدینه منوره به عنوان "پایتخت فرهنگ اسلامی" در سال 2013 حذف کرده اند.به گزارش پایگاه خبری فرق و ادیان سایت اینترنتی شبکه العالم نوشت ، وهابیون سعودی در اقدامی عجیب، تصویر گنبد سبز مسجد النبی (ص) را از آرم معرفی شهر مدینه منوره به عنوان "پایتخت فرهنگ اسلامی" در سال 2013 حذف کرده اند.

وهابیت

برای اطلاع بیشتر از این گزارش لطفا به ادامه مطلب بروید...برچسب‌ها: وهابیت
هیئت پایگاه شهید نواب7\6\92
آخرین هیئت پایگاه شهید نواب و به نوعی اختتامیه کلاس های تابستان 92 پنج شنبه هفتم شهریور با حضور پرشور اعضای پایگاه برگزار شد.
مراسم با بیان دکلمه ای توسط مجری آغاز و با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید ادامه یافت...
هیئت پایگاه شهید نواب
 
جهت مشاهده ی ادامه ی گزارش و همچنین عکس های بیشتر از هیئت به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...


هدیه گردان سایبری پایگاه به وبلاگ

سلام .

در این پست می خواییم هدیه بچه های گردان سایبری پایگاه رو به شما تقدیم کنیم . امیدواریم که خوشتون بیاد .

(سلامتی اقا امام زمان صلوات)

برای دیدن هدیه خودتون به ادامه مطلب برید...برچسب‌ها: اطلاعیه ها, هدایا
جلسه ی توجیهی اردوی مشهد مقدس

بسم الله الرحمن الرحیم 

امسال هم همانند سال های پیش موسسه یاران سبز موعود(عج) در نظر دارد دانش آموزان ممتاز خود را به اردوی بزرگ مشهد مقدس روانه کند .

به همین منظور هرساله چند روز قبل از برگزاری این اردو یک جلسه ی توجیهی برای شرکت کنندگان در اردو برگزار می شود .

مکان این جلسه همانند سال قبل در خواهر امام رشت (س) بود .

جلسه ی توجیهی مشهد مقدس 92

لطفا برای اطلاع بیشتر از این جلسه به ادامه مطلب بروید...همدردى با دیگران(مجموعه چهل داستان(قسمت دوم))

همدردی با دیگران

در زمان امام صادق (ع ) سالى در مدینه قحطى پیش آمد و اوضاع خیلى سخت شد. مى دانید در وقتى که چنین اوضاعى پیش مى آید مردم نگران مى شوند و شروع مى کنند به آذوقه خریدن و ذخیره کردن و احتیاطا دو برابر ذخیره مى کنند. امام صادق (ع ) از پیشکار خودش پرسیدند که آیا ما ذخیره در خانه داریم یا نه ؟
گفت : بله ما به اندازه یک سال ذخیره داریم .
پیشکار شاید پیش خودش خیال مى کرد که آقا مى خواهد دستور بدهد چون سال سختى است برو مقدارى دیگر هم ذخیره کن . بر خلاف انتظار او آقا دستور دادند هر چه گندم داریم همه را ببر بازار بفروش .
گفت : مگر شما خبر ندارید اگر بفروشم دو مرتبه نمى توانیم بخریم . فرمود: توده مردم چکار مى کنند؟
عرض کرد: روزانه نان خودشان را از بازار مى خرند و در بازار جو و گندم را مخلوط مى کنند و از آن و یا جو به تنهایى نان درست مى کنند. حضرت فرمود: گندمها را مى فروشید و از فردا براى ما از بازار نان مى خرى ! براى اینکه در شرایطى هستیم که مردم دیگر ندارند و ما نمى توانیم کارى کنیم که مردم دیگر مثل ما نان گندم بخورند زیرا شرایطش فراهم نیست ولى براى ما مقدور است که خودمان را در سطح آنها وارد کنیم و لااقل با آنها همدرد باشیم تا همسایه ما بگوید، اگر من نان جو مى خورم امام صادق (ع ) هم که امکانات مادیش اجازه مى دهد نان گندم بخورد، نان جو مى خورد، حال چرا چنین زندگى انتخاب مى کنیم ؟ به خاطر همدردى با دیگران .چند حکایت کوتاه از بهلول!!!

بهلول

بهلول وداروغه :
دو همسایه بانزاع کرده نزد داروغه آمدند .
داروغه سبب نزاع را ازآن دو سوال کرد وهر کدام ازآنها ادعا می کرد که :
لا شه سگ مرده ای که در کو چه افتاده ، به خانه طرف نزدیک تراست وباید
 آن را از کوچه بردارد .
اتفاقا بهلول هم درآن محضربود.
داروغه ازبهلول سوال کرد :
دراین باب عقیده شما چیست؟  بهلول گفت :
کوچه مال عموم است وبه هیچکدام ازاین دو نفر مربوط نیست واین کار بعهده داروغه شهراست که باید دستور دهد تا لا شه سگ رااز میان کوچه فوری بردارند .

لطفا برای خواندن ادامه این حکایات جذاب به ادامه مطلب بروید...برچسب‌ها: حکایات
او را بیدار کردیم اما....؟

حکایت

خدا هرشب می گوید:بنده من نماز شب بخوان و ان یازده رکعت است.بنده:خدایا!خسته ام!نمی توانم نیمه شب یازده رکعت بخوانم.خدا:بنده من دو رکعت نماز شفع ویک رکعت نماز وتر بخوان.بنده:خدایا خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم.خدا:بنده من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان.بنده:خدایا سه رکعت زیاد است.خدا:بنده من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان.بنده:خدایا!امروز خیلی خسته ام!ایا راه دیگری ندارد؟خدا:بنده من قبل از خواب وضو بگیر و رو به اسمان کن وبگو یا الله.بنده:خدایا هوا سرد است!نمی توانم دستانم را از زیر پتو در بیاورم!خدا:بنده من در دلت بگو یا الله ما نماز شب برایت حساب میکنیم.بنده اعتنایی نمی کند و می خوابد.خدا:ملائکه من!ببینید من اینقدر ساده گرفته ام.اما او خوابیده است.چیزی به اذان نمانده اورا بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است.امشب با من حرف نزده.ملائکه:خداوندا!او را بیدار کردیم اما باز خوابید.خدا:ملائکه من در گوشش بگویید پروردگارت منتظر توست.پروردگارا!باز هم بیدار نمی شود.اذان صبح را می گویند.هنگام طلوع افتاب است ای بنده بیدار شو نماز صبحت قضا می شد. خورشیداز مغرب سر بر می اوردوخداوند رویش را برمی گرداند.

منبع:http://biamahdi.blogfa.comبرچسب‌ها: حکایات
هرچه خدا بخواهد

هرچه خدا بخواهد

در میان بنى اسرائیل، خانواده اى چادرنشین در بیابان زندگى مى کردند و زندگى آنها به دامدارى و با کمال سادگى و صحرانشینى مى گذشت. آنها علاوه بر تعدادى گوسفند، یک خروس، یک الاغ و یک سگ داشتند خروس آنها را براى نماز بیدار مى کرد، و با الاغ، وسائل زندگى خود را حمل مى کردند و به وسیله آن براى خود از راه دور آب مى آوردند، و سگ نیز در آن بیابان، به خصوص در شب، نگهبان آنها از درندگان بود.
اتفاقا روباهى آمد و خروس آنها را خورد، افراد آن خانواده، محزون و ناراحت شدند، ولى مرد آنها که شخص صالحى بود مى گفت: خیر است انشاء الله.
پس از چند روزى، سگ آنها مرد، باز آنها ناراحت شدند، ولى مرد خانواده گفت: خیر است، طولى نکشید که گرگى به الاغ آنها حمله کرد و آن را درید و از بین برد، باز مرد آن خانواده گفت: خیر است.
در همین ایام، روزى صبح از خواب بیدار شدند و دیدند همه چادرنشین ها اطراف مورد دستبرد و غارت دشمن واقع شده و همه اموال آنها به غارت رفته و خود آنها نیز به عنوان برده به اسارت دشمن درآمده اند، و در آن بیابان تنها آنها سالم باقى مانده اند.
مرد صالح گفت: رازى که ما باقى مانده ایم این بوده که چادرنشینهاى دیگر داراى سگ و خروس و الاغ بوده اند، و به خاطر سر و صداى آنها شناخته شده اند و به اسارت دشمن در آمده اند.
ولى ما چون سگ و خروس و الاغ نداشتیم، شناخته نشدیم، پس خیر ما در هلاکت سگ و خروس و الاغ مان بوده است که سالم مانده ایم.
این نتیجه کسى است که همه چیزش را به خدا واگذار مى کند.برچسب‌ها: حکایات
موعود آخرالزمان از زبان امیرالمومنان علیه السلام

موعود آخرالزمان از زبان امیرالمؤمنین علیه السلام

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به ما در طول بیست و سه سال آموخت علی معیار حق است که عَلیٌ مع الحق و الحق مع علی یدور حیث مادار . علی علیه السلام همراه با حق است و حق نیز همراه با علی علیه السلام است و این حق است که همواره مریدانه به دور علی علیه السلام می گردد. پس هر که را علی علیه السلام بستاید، حقیقتا ستوده الهی است و هر آن را که براند، مغضوب و ملعون اله. او در کلام خویش بارها امام علی علیه السلام سال ها و بارها آخرین صبح تاریخ بشریت را نوید داده اند و دریا دریا موج امید به پا کرده اند. نهج البلاغه بخشی از این پرده ی آخر را در خود دارد. با امید به دستگیری (باب العلم) که لقب عطا شده از سوی رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به امیر مومنان علیه السلام است.

برای مطالعه ادامه این مقاله به ادامه مطلب بروید...


برچسب‌ها: و اینک اخرالزمان
بررسی تحولات سوریه از منظر حادثه ظهور و آخرالزمان

با توجه به ادبیات روایی اسلامی می­توان گفت که پس از جریان تاریخی «بنی اسرائیل»، که به تشکیل رژیم صهیونیستی در خاورمیانه دست زده و بسیاری از مسیحیان را هم با خود همراه کرده، جریان تاریخی «بنی امیه» نیز می­ کوشد تا از انزوا خارج شود و با تشکیل مجدد حکومت در سوریه، آب رفته را به جوی برگرداند و با همکاری صهیونیسم، جلوی تحولات و جریان­ های منتهی به ظهور را بگیرد. طبیعتاً مقابله این جریان های منفی، با جریان تاریخی «بنی هاشم» و مکتب اهل بیت(ع) و تشیع است که به خصوص در شرایط کنونی در ایران اسلامی، مرکزیت دارد و از اینجا مدیریت می­ شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله به ادامه مطلب رحوع کنید.برچسب‌ها: و اینک اخرالزمان
آیا ایران واقعا در نبرد نظامی با امریکا در خلیج فارس دوام می‌آورد؟

نبرد احتمالی

جهت اطلاع بیشتر از این گزارش به ادامه مطلب رحوع کنید...برچسب‌ها: شبیخون فرهنگی
عملکرد متوسط تیم فوتسال سطح 4 پایگاه شهید نواب

تیم فوتسال سطح 4 پایگاه شهید نواب با 17 گل خورده در مجوع 3 بازی به کار خود در  مسابقات یاران پایان داد.

تیم متنخب شهید نواب
برای مشاهده ی ادامه ی گزارش و مطالب دیگر به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...برد های مقتدارانه تیم سطح یک پایگاه شهید نواب در برابر حریفان

تیم فوتسال سطح یک پایگاه شهید نواب در مسابقات شگفتی ساز شد...


تصاویری از صحبت های سر مربی با بازیکنان

برای مشاهده ی گزارش کوتاهی از بازی ها و صحبت های سرمربی تیم و... به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...جهت دریافت آخرین اخبار ، مطالب وبلاگ و اطلائیه ها و... عضو خبرنامه ی ما شوید. جهت عضویت لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مرکز اسلامی هامبورگ

RSS