LETTER4U
من را محبوب کنید
در راستای نشر فرهنگ اسلامی هرگونه استفاده ی تجاری از مطالب وبلاگ مورد رضایت ماست...به امید این که مقدمه سازان ظهورش باشیم...اللهم احفظ امامنا سید علی خامنه ای...یا حق...

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
ساعت فلش مذهبی

بهمنیار و بو علی( مجموعه چهل داستان(قسمت اول))

بهمنیار و بوعلی

بوعلى در حواس و در فکر انسان فوق العاده اى بوده و شعاع چشمش از دیگران بیشتر و شنوایى گوشش تیز تیز بود. به طورى که مردم درباره او افسانه ها ساخته اند.
مثلا مى گویند هنگامى که در اصفهان بود، صداى چکش مسگرهاى کاشان را مى شنید.
شاگردش بهمنیار به او گفت : شما از افرادى هستید که اگر ادعاى پیغمبرى بکنید، مردم مى پذیرند و واقعا از خلوص نیت ایمان مى آورند.
بوعلى گفت : این حرفها چیست ؟ تو نمى فهمى ؟
بهمنیار گفت : نه . مطلب حتما از همین قرار است . بوعلى خواست عملا به او نشان بدهد که مطلب چنین نیست . در یک زمستان که با یکدیگر در مسافرت بودند و برف زیادى هم آمده بود، مقارن طلوع صبح که مؤ ذن مى گفت ، بوعلى بیدار بود و بهمنیار را صدا کرد.
بهمینیار گفت : بله .
بوعلى گفت : برخیز.
بهمنیار گفت : چه کار دارید؟
بوعلى گفت : خیلى تشنه ام . یک ظرف آب به من بده تا رفع تشنگى کنم .
بهمنیار شروع کرد استدلال کردن که استاد، خودتان طبیب هستید. بهتر مى دانید معده وقتى در حال التهاب باشد، اگر انسان آب سرد بخورد معده سرد مى شود و ایجاد مریضى مى کند.
بوعلى گفت : من طبیبم و شما شاگرد هستید. من تشنه ام شما براى من آب بیاورید، چکار دارید.
باز شروع کرد به استدلال کردن و بهانه آوردن که درست است که شما استاد هستید و لکن من خیر شما را مى خواهم من اگر خیر شما را رعایت کنم ، بهتر از این است که امر شما را اطاعت کنم . پس از آنکه بوعلى براى او اثبات کرد که برخاستن براى او سخت است .
گفت : من تشنه نیستم . خواستم شما را امتحان کنم . آیا یادت هست به من مى گفتى : چرا ادعاى پیغمبرى نمى کنى ؟ اگر ادعاى پیغمبرى بکنى مردم مى پذیرند. شما که شاگرد من هستى و چندین سال است پیش من درس ‍ خوانده اى ، مى گویم ، آب بیاور، نمى آورى و دلیل براى من مى آورى ، در حالى که این شخص مؤ ذن پس از گذشت چند صد سال از وفات پیغمبر اکرم (ص ) بستر گرم خودش را رها کرده و بالاى مأذنه به آن بلندى رفته است تا آن که نداى ((اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله)) را به عالم برساند. او پیغمبر است ، نه من که بوعلى سینا هستم .

 هفتاد سال ، هفت روز یک نان

هفتاد سال ، هفت روز یک نان

گویند عابدى هفتاد سال خدا را عبادت کرد. شبى در عبادتگاه خود مشغول راز و نیاز بود. زنى آمده درخواست کرد او را اجازه دهد شب را در آنجا بسر برد تا از سرما محفوظ بماند. عابد امتناع ورزید. زن اصرار نمود باز نپذیرفت ، ماءیوس شده برگشت . در این هنگام چشم عابد به اندام موزون و جمال دلفریب او افتاد هر چه خواست خود را نگه دارد ممکن نشد از معبد بیرون آمده او را برگردانید داستان گرفتار شدن خود را شرح داد. هفت شبانه روز با او بسر برد.
شبى به یاد عبادتها و مناجاتهاى چندین ساله افتاد بسیار افسرده گردید به اندازه اى اشک ریخت که از حال رفته بیهوش شد. زن وقتى ناراحتى عابد را مشاهده کرد همین که به هوش آمد گفت تو خداى را با غیر من معصیت نکرده اى اگر با او از در توبه درآئى شاید قبول کند. مرا نیز یادآورى کن .
عابد از عبادتگاه بیرون شد سر به بیابان گذاشت . شب فرا رسید پناه به خرابه اى برد، در آن خرابه دو نفر کور زندگى مى کردند که هر شب راهبى براى آنها دو گرده نان به وسیله غلامش مى فرستاد. غلام راهب آمد، به هر کدام یک گرده نان داد. یکى از نانها را عابد معصیت کار گرفت . کورى که به او نان نرسیده بود در گریه شد. گفت امشب باید گرسنه به سر برم . غلام گفت دو گرده نان را بین شما تقسیم کردم .
عابد با خود اندیشید که من سزاوارترم با گرسنگى بسر برم این مرد مطیع و فرمانبردار است ولى من معصیت کار و نافرمانم . سزایم این است که گرسنه باشم ، نان را به صاحبش رد کرد.
آنشب را بدون غذا بسر برده ، رنج و ناراحتى فراوانى و شدت گرسنگى توان را از او ربود، به اندازه اى ضعف پیدا کرد که مشرف به مرگ گردید. خداوند به عزرائیل امر کرد روح او را قبض نماید وقتى از دنیا رفت فرشته هاى عذاب و ملائکه رحمت درباره اش اختلاف کردند.
فرشتگان رحمت مدعى بودند که مردى عاصى بوده ولى توبه کرده است . ملائکه عذاب مى گفتند معصیت نموده با مامور او هستیم . خداوند خطاب کرد عبادت هفتاد ساله او را با معصیت هفت روزه اش بسنجید. وقتى سنجیدند معصیت افزون شد. آنگاه امر کرد معصیت هفت روزه را با گرده نانى که دیگرى را بر خود مقدم داشت مقابله کنید سنجیدند به واسطه ایثار و انفاق گرده نان زیادتر گردید و ثواب آن افزون گشت . ملائکه رحمت امور او را عهده دار شدند.(1)


 

1- مستطرف و کلمه طیبه ، ص 321.

منبع:yamojir.com/faبرچسب‌ها: حکایات
مجموعه خاطرات شهید نواب(ره)(قسمت سوم)

شهید نواب(ره)

علت ملاقات با شاه  

پس از ترور کسروی، نواب به آذربایجان رفت.

 سالها قبل شخصی به نام «سید مهدی » در جلسات نواب شرکت می‌نمود. زمانیکه رهبر فداییان حال او را جویا شد به او اطلاع دادند که سید مهدی در زندان منتظر صدور حکم اعدام است.

 نواب برای اینکه بتواند او را از زندان آزاد کند به دفتر استاندار رفت. استاندار بی‌توجه به او مشغول کارش بود و چون او را نمی‌شناخت در حالیکه سرش پایین بود پرسید: «چه کار داری؟»

نواب با صدای بلند گفت: «برخیز! شاه بختی»، وقتی یک روحانی پیش شما می‌آید باید به عمامه‌اش به سیادتش احترام بگذاری. چرا برنخواستی؟»...

ادامه ی خاطرات را در ادامه ی مطلب بخوانید...اخلاص على (ع)

اخلاص علی(ع)

صبح بود، جمعیت بسیارى از مسلمانان به حضور پیامبر (ص ) آمدند، مجلس پر از جمعیت شد.پیامبر (ص ) به جمعیت رو کرد و فرمود:«چه کسى از شما امروز براى کسب خشنودى خدا مالى را انفاق نموده است ؟».
همه حاضران سکوت کردند، جز على (ع ) که گفت :«از خانه بیرون آمدم و یک دینار پول داشتم و مى خواستم با آن ، آرد بخرم ، در راه با مقداد ملاقات کردم ، نشانه گرسنگى را از چهره او دیدم ، آن دینار را به او دادم ».
پیامبر (ص ) فرمود:«رحمت خدا بر تو باد.»
در این میان ، شخصى از مجلس برخاست و گفت :«من امروز بیشتر از على (ع ) انفاق کردم ، زیرا یک زن و شوهر قصد سفر داشتند و توشه سفر نداشتند من هزار درهم به آنها دادم ، و به این ترتیب وسیله مسافرت آن ها را فراهم نمودم.»
پیامبر (ص ) سکوت کرد و چیزى نگفت .
بعضى از حاضران گفتند: اى رسول خدا چرا در مورد على (ع ) گفتى ؛ «رحمت خدا بر تو باد » ولى به این شخص که انفاق بیشتر نموده چیزى نفرمودى ؟
پیامبر (ص ) فرمود: آیا ندیده اید که خدمتگزار پادشاهى هدیه ناچیزى نزد او مى برد، و او به آن خدمتگزار احترام بسیار مى کند، او را در جایگاه ارجمندى مى نشاند، ولى اگر خدمتگزار دیگرى هدیه نفیسى براى او بیاورد، چندان به او احترام نمى کند؟
گفتند: آرى دیده ایم .
فرمود: همچنین است انفاق على (ع ) که یک دینار را فقط براى خدا به خاطر تأمین نیاز مؤمنى داد ولى آن شخص دیگر مال خود را به عنوان رقابت و سرکوبى برادر رسول خدا (ص ) یعنى على (ع ) داد، و نیتش برترى جوئى بر على (ع ) بود خداوند عمل او را پوچ کرد و مایه سنگینى گناه او قرار داد، آگاه باشید اگر او با این نیت به اندازه بین زمین تا عرش ، طلا و گوهر انفاق کند، به همین خاطر از رحمت خداوند دورتر مى شود و به غضب خدا نزدیکتر مى گردد... (1)


1- تفسیر امام حسن عسکرى (ع )، ص30


منبع:yamojir.com/faبرچسب‌ها: حکایات
خداحافظ ماه عشق و عبادت... و سلام عید عاشقان و عابدان...

خداحافظ ای ماه غفران و رحمت
خداحافظ ای ماه عشق و عبادت
خداحافظ ای ماه نزدیکی بر آرزوها
خداحافظ ای ماه مهمانی حق تعالی
خداحافظ ای دوریت سخت و جانکاه
خداحافظ ای بهترین ماه الله

کم کم غروب ماه خدا دیده می شود
صد حیف ازین بساط که برچیده می شود
در این بهار رحمت و غفران و مغفرت
خوشبخت آن کسی ست که بخشیده می شود
عید شما مبارک

.

.

.

عید سعید فطر و پایان ماه صیام
بخواهیم از خدای ذو الجلال و الکرام
که تا سال آینده، صفا و پاکی دل
حفظ بشه و نباشیم از انسانهای غافل...

عید سعید فطر

عید فطر مبارک

جهت دریافت پیامک های عید سعید فطر به تالار گفت و گو (انجمن) ، بخش پیامک مراجعه نمایید.برچسب‌ها: اطلاعیه ها
پایگاه شهید نواب در شب بیست و نهم ماه مبارک رمضان شام داد!

مراسم افطاری- شام!

اعضای پایگاه در شب بیست و نهم ماه مبارک رمضان بعد از اقامه ی نماز جماعت ، روزه ی خود را باز و با صرف افطاری راهی خانه شدند.

لازم به ذکر است که بانی این شام یکی از اهالی مسجد بوده و به همت اعضای زحمت کش تدارکات پایگاه برگزار شده است.

در آخر از تمامی کسانی که باعث و بانی این شام بودند تشکر می کنیم. برای شادی روح اموات و گذشتگانشان و همچنین شادی روح شهدا و امام شهدا و خشنودی قلب مبارک امام زمان(عج) صلوات...

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهماز على (علیه السلام ) بیاموزید

از علی (ع) بیاموزید

صاحب دررالمطالب مى نویسد که على (علیه السلام ) در بین راه متوجه زن فقیرى شد که بچه هاى او از گرسنگى گریه مى کردند و او آنها را به وسائلى مشغول مى کرد و از گریه بازمى داشت . براى آسوده کردن آنها دیگى که جز آب چیز دیگرى نداشت بر پایه گذاشته بود و در زیر آن آتش ‍ مى افروخت تا آنها خیال کنند برایشان غذا تهیه مى کند. به این وسیله آنها را خوابانید. على (علیه السلام ) پس از مشاهده این جریان با شتاب به همراهى قنبر به منزل رفت . ظرف خرمائى با انبانى آرد و مقدارى روغن و برنج بر شانه خویش گرفت و بازگشت . قنبر تقاضا کرد اجازه دهند او بردارد ولى حضرت راضى نشدند. وقتى که به خانه آن زن رسید اجازه ورود خواست و داخل شد. مقدارى از برنجها را با روغن در دیگ ریخت و غذاى مطبوعى تهیه کرد آنگاه بچه ها را بیدار نمود و با دست خود از آن غذا به آنها داد تا سیر شدند.
على (علیه السلام ) براى سرگرمى آنها مانند گوسفند دو دست و زانوان خود را بر زمین گذاشت و صداى مخصوص گوسفندان را تقلید نمود (بع بع !). بچه ها نیز یاد گرفتند و از پى آنجناب همین کار را کرده و مى خندیدند. مدتى آنها را سرگرم داشت تا ناراحتى قبلى را فراموش ‍ کردند و بعد خارج شد.
قنبر گفت اى مولاى من امروز دو چیز مشاهده کردم که علت یکى را مى دانم سبب دومى بر من آشکار نیست . اینکه توشه بچه هاى یتیم را خودتان حمل کردید و اجازه ندادید من شرکت کنم از جهت نیل به ثواب و پاداش بود و اما تقلید از گوسفندان را ندانستم براى چه کردید؟
فرمود وقتى که وارد بر این بچه هاى یتیم شدم از گرسنگى گریه مى کردند خواستم وقتى خارج مى شوم هم سیر شده باشند و هم بخندند.(1)


1- شجره طوبى .

منبع:yamojir.com/faبرچسب‌ها: حکایات
بدن تازه

بدن تازه

قبر شریف مرحوم کلینى رحمه الله علیه صاحب کافى در بغداد، سر پل قرار دارد وقتى یکى از حکام جور به فکر افتاد که قبر حضرت موسى بن جعفر (علیه السلام) را خراب کند، تا کسى به زیارت کاظمین نرود، وزیرش که در باطن شیعه بود، متحیر ماند چه کند نمى تواند حرفى بزند، چون اگر بفهمند شیعه است جانش در خطر است، همینطور که مى آمدند، سر پل رسیدند وزیر گفت:
اینجا قبر یکى از علماى این مذهب است و از نمایندگان موسى بن جعفر مى باشد، اینها مى گویند: جسد این شخص تازه است و نمى پوسد، اگر دیدى راست مى گویند، صلاح نیست دست به قبر موسى بن جعفر بزنى. حاکم پذیرفت و فورا امر کرد قبر کلینى را نبش کردند، دیدند جسد ایشان تر و تازه است و از آن عجیب تر اینکه طفل کوچک شیرخوارى هم پهلوى او مى باشد که جسدش تازه است معلوم نیست آیا بچه خود آن بزرگوار بوده یا از دیگرى بوده، هرچه هست ببینید حیات چه مى کند ((با خدا بودن چه مى کند.))
اگر کسى متصل به معدن حیات شد او هم برخوردار مى گردد، البته آل محمد - صلوات الله علیهم اجمعین - معدن هر خیرى هستند، از آثار همین حیات است معجزاتى که از قبور مطهر ایشان و امامزادگان و علماى حقه مشاهده مى شود زیرا جسد آنها هم حیات دارد.

منبع:yamojir.com/faبرچسب‌ها: حکایات
حضور پایگاه شهید نواب در راهپیمایی روز قدس

راهپیمایی روز قدس

پایگاه شهید نواب به همراه دیگر اعضای مؤسسه حضوری پر شور در راهپیمایی روز قدس داشت. اعضای پایگاه به همراه مربی خود آقا مجتبی آزوش در راهپیمایی شرکت کردند.

برای مشاهده ی عکس های بیشتر به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...مورچه های زیر ماشین(مجموعه خاطرات شهید همت(قسمت دوم))

بسم رب الشهدا

شهید همت

یک مورچه به زیر گونی های پر از گندم می رود و یک دانه به دهان می گیرد و راه می افتد.

میرزایوسف ، گندم های کربلایی را درون گونی ها می ریزد. دستمالی جلو دهانش بسته تا گرد و خاک ، روزه اش را باطل نکند. آفتاب شدید از یک طرف و دستمال از طرفی دیگر ، نفس کشیدن را برایش سخت کرده است. او گونی سنگین گندم را بلند می کند و بر پشت کربلایی می گذارد . کربلایی ، دست هایش را دور گونی حلقه کرده ، هنّ و هن کنان به طرف گونی های دیگر می برد. او هم دهانش را بسته است تا قطرات عرق روزه اش را باطل نکند.

ادامه ی مطلب را در ادامه ی مطلب بخوانید...وصیت نامه ی شهید محمود قلی پور

 شهید قلی پور

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعنی الی ربک راضیه مرضیه
هان ای جان آرامش گرفته به جانب پروردگارت باز گرد در آنجا  که تو خشنود از خدای خویش هستی و خدایت از تو خشنود است. با سلام به منجی  عالم بشریت و نجات دهندة انسانها روی زمین حضرت مهدی (عج) و نایب بر حقش  ولی امر زمان و مرجع تقلید مسلمین جهان آیت ا... العظمی الامام خمینی وسلام بر امید امت و  آیت ا... العظمی منتظری و نمایندگان بر حق امام در  سراسر کشور خصوصاً آیت ا... احسانبخش.

درد هر تیر و ترکش را تحمل میکنم ولی اندوه خمینی راهرگز.  از میان رنگ ها رنگ سرخ را برگزیدم و از میان مرگ ها شهادت را. بار خدایا تو  را سپاس میگوئیم که در زمان نکبت بارمان رهبری عظیم ایشان از میان مردم بر  خاست و طاغوت را از بین برد و اسلام واقعی را برای امت به ارمغان آورد و ما  را که فرسنگها با اسلام فاصله داشتیم نزدیک گردانید و حکومت الهی را در ایران و  جهان به ثبت رسانید . برادران و خواهران و ای امت مسلمان قدر این نعمت  الهی را داشته باشید و همیشه شکر خدا را بجا آورید زیرا هرگاه ناشکری کنید و  کفران نعمت بنمائید خداوند تمام نعمتها رااز شما خواهد گرفت و آن روز  دیگر چاره ای ندارید و دیر است.
برای مشاهده ی ادامه ی وصیت نامه به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...شب قدر و شهادت حضرت علی(ع)

شب های قدر 

رو به سوی تو نمودم که پناهم بدهی
نعمت مغفرت و عفو گناهم بدهی
ز آنچه دادی به کسانی که مقرب گشتند
چه شود از کرمت نیز به ما هم بدهی

گفتم که گناه من عظیم است عظیم
در حشر جزای من جحیم است جحیم
ناگاه به گوش جان شنیدم از غیب
نومید مشو خدا کریم است کریم

.

شهادت حضرت علی(ع)

این شب ها، شب های ناله در فراق پدری مهربان است که غیر از چاه و نخل و ماه، کسی گریه‏ هایش را ندیده بود. پدری دل‏سوز که با آه همه کودکان یتیم، شریک بود و غصه‏ های همه را بر جان خود هموار می‏ کرد، ولی کسی از غربت او و دردهای دلش، با خاری در چشم و استخوانی در گلو، خبر نداشت. شهادت حضرت علی(ع) بر دلسوختگان ولایت و امامت تسلیت باد.

امام خمینی(ره) :

مصیبت وارده بر امیر المؤمنین و بر اسلام ، بالاتر است از آن مصیبتی که بر سید الشهدا _سلام الله علیه_ وارد شد.

اساساً سربازان اگرچه نامدار باشند ، در این جهان گمنامند.نامدار ترین سرباز فداکار در اسلام امیر المؤمنین است ، و او گمنام ترین سرباز است.

 

جهت دریافت پیامک و جملات مربوط به شب قدر و شهادت جان شوز امیر المؤمنین علی (ع) به تالار گفت و گو(انجمن) ، بخش پیامک مراجعه نمایید.برچسب‌ها: اطلاعیه ها
مجموعه خاطرات شهید نواب(ره)(قسمت دوم)

شهید نواب(ره)

هجرت از ایران

 روزی یکی از کارگران  شرکت نفت شتابان به نزد سید مجتبی رفت و گفت:

 «آقا یکی از انگلیسی ها به همکار ما توهین کرد و او را زخمی نمود.»

این خبر، او را مانند جدش «حسین بن علی علیهما السلام» به خشم آورد،‌ آنگاه در جلسه شبانه به کارگران دستور داد؛  فردا هیچ کس بر سر کار حاضر نشود و همه در پالایشگاه اجتماع کنند، تا درباره این بی حرمتی تصمیمی قاطع گرفته شود، صبح روز بعد گویی تاریخ دوباره تکرار شد، و مردی از سلالة سادات فاطمه سلام الله علیها بار دیگر به قیام برخاست.

ادامه ی خاطرات را در ادامه ی مطلب بخوانید...مجموعه خاطرات شهید نواب(ره)(قسمت اول)

شهید نواب(ره)

تولدی آسمانی

شکوه‌السادات کنار حوض نشست، و به عکس ماه خیره شد، صدای دلنشین خش‌خش برگ‌ها گوشش را نوازش کرد، با خودش گفت:«این ماه آخر است،یک ماه دیگر فرزندم به دنیا می‌‌آید» سرمای هوا بدنش را لرزاند، به اتاق بازگشت و پاهایش را در زیر کرسی قرار داد، همانطور که به در اتاق خیره بود، در عالم رؤیا فرو رفت. نوری آسمانی در تمام فضای خانه پخش شد. بانویی در میان نور ایستاد صدایش در گوش شکوه‌السادات طنین افکند، «من فضه، خدمتکار حضرت زهرا سلام الله علیها هستم. از سوی ایشان برای شما هدیه‌ای آورده‌ام، دستان شکوه‌السادات می لرزید. نگاهش برقاب عکس امیر‌المؤمنین علیه السلام افتاد بسته را باز کرد.«برد یمانی» و یک خوشه انگور که سه حبه درشت و زیبا داشت.

برای مشاهده ی ادامه ی خاطرات به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...دیدار با خانواده ها\سال 1392

دیدار با خانواده ها

طبق برنامه ی هرساله ی پایگاه ، جمعی از مربیان پایگاه شهید نواب(ره) به دیدار خانواده ها ی اعضای پایگاه رفتند.در این دیدارهای صمیمانه صحبت هایی در مورد مؤسسه و پایگاه و همچنین مسائل تربیتی اعضای پایگاه بیان می شود.نقد بازی god of war

نقد بازی god of war

داستان بازی:

کریتوس فرزند نامشروع زئوس خدای خدایان است که در تمام طول قسمت اول بازی، از این امر بی خبر است. وی که از پدرش اطلاعی ندارد و به همین سبب در دوران کودکی مورد آزار و تمسخر همسالان قرار می گیرد، به آموزش های نظامی و جبران سرخوردگی های کودکی از این طریق رو می آورد.

در جوانی پهلوانی نام آور و فرماندهی قوی می شود. در یکی از جنگ ها که فرماندهی گروهی 50 نفره را بر عهده دارد، به نبرد با شرقیان بیابان نشین (بخوانید ایرانیان) می رود. کریتوس در شرف شکست و مرگ است که از خدای جنگ «اریس» کمک می خواهد. خدای جنگ نیز به ازای اعطای روح کریتوس، دو شمشیر از اعماق جهنم به وی می دهد که به وسیله آنها در جنگ پیروز می شود.

ادامه ی نقد بازی را در ادامه ی مطلب بخوانید...ذات الریه

ذات الریه عفونتی است که منجر به التهاب و پرشدن فضاهای داخل ریه (آلوئول ها) و مجاری هوایی کوچک از مایع می گردد. به دنبال ایجاد عفونت گلبول های سفید به طرف ریه ها حرکت می کنند تا با عفونت مبارزه نمایند.اما این جریان منجر به اختلال عملکرد اصلی ریه که همان دریافت اکسیژن از هوا و انتقال آن به سیستم گردش خون ( و در نتیجه در تمام بدن ) است می گردد.

ذات الریه

 این نشانگر چگونگی تاثیر عفونت ریوی بر ریه هاست

ادامه ی مقاله را در ادامه ی مطلب بخوانید...

 برچسب‌ها: مقالات علمی, علمی
آنفلوآنزای خوکی

آنفلوآنزای خوکی

آنفلوآنزای خوکی بیماری تنفسی خوک‌ها است که از ویروس آنفلوانزا نوع «A» نشأت می‌گیرد. ویروس آنفلوآنزای خوکی (SIV) به بیماری آنفلوآنزایی اشاره دارد که توسط اورتومیکوویروس‌هایی ایجاد می‌شود که در میان خوک‌ها بوم‌گیر هستند.

آنفلوآنزای خوکی یک بیماری ویروسی است که معمولا خوک را مبتلا می‌کند اما هرساله مواردی از ابتلای انسان به این بیماری، به ویژه از راه تماس با این حیوان، گزارش می‌شود.

این بیماری در انسان از طریق تماس با فرد مبتلا نیز سرایت می‌کند و نشانه‌های معمول آن تب، سرگیجه، خشکی مفصل‌ها، حالت تهوع و در موارد پیشرفته، بیهوشی و مرگ است.

موارد انسانی آنفلوآنزای خوکی بیشتر در افرادی رخ می‌دهد که در فاصله نه چندان دوری در نزدیکی خوک‌ها به‌سر می‌برند اما امکان دارد ویروس از انسان به انسان دیگری منتقل شود.

ادامه ی مقاله را در ادامه ی مطلب بخوانید...برچسب‌ها: مقالات علمی, علمی
امانت داری

امانت داری

یکى از تجار نیشابور به شیخ ابى عثمان حمیرى به امانت سپرده بود: روزى غفلتا نظر شیخ به کنیز افتاد، و چون کنیز جمال و ملاحت جالبى داشت ، شیخ بى اختیار محبت و علاقه و میل بکنیز پیدا کرده ، و رفته رفته بر عشق و دلباختگى شیخ افزوده شده ، و آتش محبت در دل او افروخته گردید.
شیخ این پیش آمد را به استاد خود ابى حفص حدّاد گزارش داده ، و به موجب پاسخ و دستور استاد مأموریت پیدا کرد: از نیشابورى به سوى رى حرکت کرده ، و صحبت شیخ بزرگوار شیخ یوسف را دریابد.

ادامه ی داستان و نتیجه را در ادامه ی مطلب بخوانید...برچسب‌ها:
ایستگاه صلواتی

ایستگاه صلواتی

به لطف خدا و همت جمعی از اعضای فعال پایگاه شهید نواب(ره) ایستگاه صلواتی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

ایستگاه صلواتی

مردمی که به ایستگاه مراجعه می کردند با شربت و کلیشه پذیرایی می شدند.

ایستگاه صلواتیجشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)

حسینیه شهید سید محمد علی فلاح عباسی در تاریخ یک مرداد 92 شاهد حضور پرشور دانش آموزان ممتاز شهر رشت بود.

جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)

جشن با شکوه میلاد کریم اهل بیت(ع) با حضور دانش آموزان مؤسسه یاران سبز موعود(عج) ، جمعی از دانش آموزان انجمن اسلامی  و همچنین اولیای گرامیشان همانند سال های گذشته برگزار شد.

جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)

حجت الاسلام و المسلمین یاری(مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان) در طی صحبت های خود در این جشن به اهمیت دوست و دوست یابی به خصوص در دوره ی نوجوانی اشاره کردند.

جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)

در پایان نیز دانش آموزان پس از صرف افطاری راهی خانه شدند.

جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)برچسب‌ها: گزارش مراسمات

جهت دریافت آخرین اخبار ، مطالب وبلاگ و اطلائیه ها و... عضو خبرنامه ی ما شوید. جهت عضویت لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مرکز اسلامی هامبورگ

RSS