LETTER4U
من را محبوب کنید
در راستای نشر فرهنگ اسلامی هرگونه استفاده ی تجاری از مطالب وبلاگ مورد رضایت ماست...به امید این که مقدمه سازان ظهورش باشیم...اللهم احفظ امامنا سید علی خامنه ای...یا حق...

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
ساعت فلش مذهبی

اطلاعیه 2

هیئت پایگاه شهید نواب صفوی به همراه جلسه ی شورای دانش آموزی موقتا به علت امتحانات تعطیل می باشد.انرژی هسته ای

نحوه آزاد شدن انرژی هسته‌ای

می‌دانیم که هسته از پروتون (با بار مثبت) و نوترون (بدون بار الکتریکی) تشکیل شده است. بنابراین بار الکتریکی آن مثبت است. اگر بتوانیم هسته را به طریقی به دو تکه تقسیم کنیم، تکه‌ها در اثر نیروی دافعه الکتریکی خیلی سریع از هم فاصله گرفته و انرژی جنبشی فوق العاده‌ای پیدا می‌کنند. در کنار این تکه‌ها ذرات دیگری مثل نوترون و اشعه‌های گاما و بتا نیز تولید می‌شود. انرژی جنبشی تکه‌ها و انرژی ذرات و پرتوهای بوجود آمده ، در اثر برهمکنش ذرات با مواد اطراف ، سرانجام به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. مثلا در واکنش هسته‌ای که در طی آن ۲۳۵U به دو تکه تبدیل می‌شود، انرژی کلی معادل با ۲۰۰MeV را آزاد می‌کند. این مقدار انرژی می‌تواند حدود ۲۰ میلیارد کیلوگالری گرما را در ازای هر کیلوگرم سوخت تولید کند. این مقدار گرما ۲۸۰۰۰۰۰ بار برگتر از حدود ۷۰۰۰ کیلوگالری گرمایی است که از سوختن هر کیلوگرم زغال سنگ حاصل می‌شود.

کاربرد حرارتی انرژی هسته‌ایانرژی هسته ای

گرمای حاصل از واکنش هسته‌ای در محیط راکتور هسته‌ای تولید و پرداخته می‌شود. بعبارتی در طی مراحلی در راکتور این گرما پس از مهارشدن انرژی آزاد شده واکنش هسته‌ای تولید و پس از خنک سازی کافی با آهنگ مناسبی به خارج منتقل می‌شود. گرمای حاصله آبی را که در مرحله خنک سازی بعنوان خنک کننده بکار می‌رود را به بخار آب تبدیل می‌کند. بخار آب تولید شده ، همانند آنچه در تولید برق از زعال سنگ ، نفت یا گاز متداول است، بسوی توربین فرستاده می‌شود تا با راه اندازی مولد ، توان الکتریکی مورد نیاز را تولید کند. در واقع ، راکتور همراه با مولد بخار ، جانشین دیگ بخار در نیروگاه‌های معمولی شده است.

برای مشاهده ی ادامه ی مقاله به قسمت ادامه ی مطلب مراجه نمایید.برچسب‌ها: مقالات علمی, علمی
همه چیز درباره نانو تکنولوژی

نانوتکنولوژی

در دو دهه اخیر، پیشرفتهای تکنولوژی وسایل و مواد با ابعاد بسیار کوچک به دست آمده است و به سوی تحولی فوق العاده که تمدن بشر را تا پایان قرن دگرگون خواهد کرد ، پیش می رود . برای احساس اندازه های مادون ریز ، قطر موی سر انسان را که یک دهم میلیمتر است در نظر بگیرید ، یک نانومتر صدهزار برابر کوچکتراست 9- 10متر . تکنولوژی و مهندسی در قرن پیش رو با وسایل ، اندازه گیریها و تولیداتی سروکار خواهد داشت که چنین ابعاد مادون ریزی دارند . درحال حاضر پروسه های در ابعاد چند مولکول قابل طراحی و کنترل است . همچنین خواص مکانیکی ، شیمیایی ، الکتریکی ، مغناطیسی ، نوری و... مواد در لایه ها در حدود ابعاد نانومتر قابل درک و تحلیل و سنجش است . تکنولوژی درقرن گذشته در هرچه ریزتر کردن دانه های بزرگتر پیشرفت چشمگیری داشت ، بطوریکه به مزاح گفته شد که دیگر کشف ذرات ریز اتمی ((Sub-Atomic)) نه تنها جایزه نوبل ندارد ، بلکه به آن جریمه هم تعلق می گیرد ! تکنولوژی نو درقرن حاضر مسیر عکس را طی می کند . یعنی مواد مادون ریز را باید ترکیب کرد تا دانه های بزرگتر کارآمد به وجود آ ورد .


برای مشاهده ی ادامه ی مقاله به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...برچسب‌ها: مقالات علمی, علمی
نقد بازیResident Evil

نقد بازی

یکی از پر طرفدار ترین بازی های رایانه ای که تا کنون منتشر شده و هر ساله نسخه های جدیدی از آن منتشر میشود سری بازیهای Resident Evil  است. در این بازی فرزند شیطان به عنوان منجی و عامل خیر برای بشریت، توهین به قبله گاه مسلمین نمایش درب خانه خدا به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای شیاطین ، مایش یک فرقه مذهبی به عنوان تروریست و عامل تهدید جهانی، نمایش درب مسجد النبی به عنوان ورودی به اتاق ترس و شکنجه و توهین به نام مقدس پیامبر و ترکیب آن با نماد فرقه شیطانی ایلومناتی نشان داده شده است.

برای خواندن ادامه،به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.نقد بازی battlefield 3

بعد از شکست های پی در پی امریکا در جبهه های مختلف سیاسی، آشوب و... وی از راهی دیگر قصد ضربه زدن به کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران را دارد؛ آن هم با ساخت یک بازی کاملا ضد ایرانی به نام BATTLE FIELD 3 . ( تروسیسم خواندن ایران، متهم کردن ایران به داشتن سلاح هسته ای و استفاده از آن ، انتخاب چهره های خشن و بی رحم برای شخصیت های ایرانی این بازی و...)

داستان کلی این بازی بر این اساس است که ایران توسط نیروهایی به اسم PLR که محل فعالیت های آنان در عراق و ایران است که میتواند نمادی از گروه پژاک باشد مورد حمله قرار میگیرد. این گروه ایران را به تصرق خود در می آوردند .  درضمن دراین عکسها می توانید تصاویر برج میلاد در تهران و هتلی در تهران را مشاهده کنید که این ها بدان معنی است که در بازی، امریکا به ایران حمله کرده و تا تهران هم پیش آمده .  

نقد بازی

نقد بازی
در این بازی سعی شده تا ایرانی ها را افرادی خشن و ضد حقوق بشر نشان بدهند ، به طوری که که سربازان ایرانی در آن از الفاظ بسیار بدی استفاده میکنند .
و باز هم در این بازی سعی بر گنجادند علامات شیطان پرستی شده که در فیلم زیر به آشکارا به آن پرداخته .
یکی دیگر از نکات این بازی حمله هسته ای ایران به پاریس و آمریکا است که این بمبها در بانکی که نماد بانک مرکزی است پیدا میشود که سعی دارد بانک های ایران را به بمب هسته ای ربط دهد .

در مورد تصاویر زیر نیز خودتان قضاوت کنید.

 نقد بازی

نقد بازی

و در آخر امید وارم ما به جایی برسیم که بتوان با این بازی مقابله کنیم و نه تنها با این بازی با تمام روش های جنگ نرم .

 

 تهیه و تنظیم: محمدصادق حامدیبازهم هتک حرمت

در طی بی حرمتی های متعدد دشمنان اسلام ، این بار دشمنی و بی ادبی آن انسان های پلید و بد اندیش به این جا رسیده است که قبر مطهر «حُجر بن عَدی» ، آن مرد خدا و صحابی گرامی را نبش می کنند.که به فرموده ی مقام معظم رهبری مصیبتی است برای شیعیان.حتما شما هم درباره ی این خبر که بازتابی گسترده و محکومیتی وسیع توسط مسلمانان و مردمان بیدار داشته است شنیده اید که طی آن عناصر وهابی گروهک تروریستی موسوم به ارتش آزاد سوریه به مرقد پاک حجربن عدی(رحمة الله علیه) حمله کرده و با تخریب ضریح و نبش قبر آن صحابی جلیل القدر، پیکر تازه و آغشته به خون ایشان را بیرون کشیده و با خود به سرقت بردند!

قطعا این اقدام غیر اخلاقی محکوم است...

هتک حرمتی دیگر

هتک حرمتی دیگر

اما مگر این بزرگوار چه کرده بودند که قبر ایشان این چنین مورد بی حرمتی قرار گرفته است؟...

برای مشاهده ی ادامه ی مطلب و دانلود کتاب زندگینامه ی آن بزرگوار و ...روی ادامه ی مطلب کلیک نمایید.برچسب‌ها: هتک حرمت
اطلاعیه 10\2\92

این هفته به دلیل برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) هیئت در روز پنج شنبه برگزار نشد.

جلسه ی شورا هم در همان روز با حضور حاج آقا آذوش برگزار شد.هیئت پایگاه شهید نواب5\2\92

هیئت هفتگی پایگاه شهید نواب حدود ساعت 9:30 آغاز و پس از قرائت قرآن حاج آقا امینی سخنرانی خودرا آغاز کردند:

هیئت پایگاه شهید نواب

برای مشاهده ی ادامه ی گزارش لطفا به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید.برچسب‌ها:
هیئت پایگاه شهید نواب29\1\92

هیئت هفتگی پایگاه شهید نواب ساعت 21:10 آغاز و سید علی دبیری ابتدا قرآن خواندند.پس از نورانی شدن مجلس توسط آیات زیبا و دلنشین قرآن حاج آقای امینی سخنرانی خودرا آغاز کردند:

هیئت پایگاه شهید نواب

در دین ما هم شادی هست و هم عزاداری اما بیشتر به عزاداری می پردازیم و شادی را بلد نیستیم.

یک از شرایط استجابت دعا دوری از غذای حرام است.روزی شخصی به پیغمبر(ص) گفت:می خواهم دعایم مستجاب شود.ایشان در جواب فرمودند:از غذای حرام پرهیز کن. این را می گوین اثر وضعی یعنی در دنیا هر عملی انجام شود تأثیر می گذارد روی چیزهای دیگر...

در پایان هم پس از مداحی پذیرایی صورت گرفت.جهت دریافت آخرین اخبار ، مطالب وبلاگ و اطلائیه ها و... عضو خبرنامه ی ما شوید. جهت عضویت لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

مرکز اسلامی هامبورگ

RSS